Bilim bu sorulara cevap bulamıyor!

DNA’lar dünya dışından mı geldi?
Evren kaç yaşında?

Bilim adamları bugüne kadar dünyanın oluşumu, güneş sistemi, canlıların hayat başlangıcı, okyanus sularının nereden geldiği gibi sorulara cevap aramıştır. Bilim ve teknolojide yaşanan tüm gelişmelere rağmen net olarak açıklığa kavuşamayan bu sorular, bugün aslında hala muammadır. İşte cevap bulunamayan olaylar;
Evren Kaç Yaşında?
Evrenin yaşı ile ilgili yapılan hesaplar son 20 yıl içinde altüst oldu. Son yapılan araştırmalar, bazı yıldızların evrenden daha yaşlı olduğunu ortaya çıkarttı. Bir başka çelişki de uydumuz Ay’ın yaşıyla ilgili yaşandı. Dünyamız’dan çok daha yaşlı olduğu anlaşılan Ay ‘ın üzerindeki esrar perdesi bir türlü aralanamadı.
Evren’in İlk Oluşumu Nasıl Gerçekleşti?
‘‘Büyük Patlama’dan 100.000 yıl kadar sonra, evrende madde parçacıkları yoktu. Peki bunlar nereden gelmişlerdi? ’’İşte bunun cevabı henüz verilebilmiş değil.
Güneş Sistemi Nasıl Oluştu?
Bir ara her şey çözümleniyor gibi görünmüştü. Güneş’ten kopan gezegenlerden biri olan Dünyamız ve ondan da koparak yörüngemize yerleşen uydumuz Ay… Hatta bu teori o kadar gerçek olarak kabul görmüştü ki, okul kitaplarına kadar girebilmişti. Ancak ne var ki, elde edilen bulgular Dünya’nın asla Güneş’in bir parçası olamayacağını gösterdi. Ayrıca Ay ‘ın kimyasal ve fiziksel yapısıyla , Dünya’nın kimyasal ve fiziksel özellikleri arasında da benzerliğin olmadığı ortaya çıktı.
Madde’nin Temel Yapı Taşı Nedir?

Uzayın sonsuzluğu içinde kaybolan bilim, maddenin içine girdikçe yine kendisinin büyük bir sonsuzlukla karşı karşıya olduğunu gördü. Maddenin sırrı henüz çözülemedi.
Dünyada Yaşam Nasıl Başladı?
İşte yüzlerce yıldır üzerinde tartışılan ama bir türlü içinden çıkılmayan bir başka soru…

Tüm canlılar özlerinde, serbest şekilde bulunan bir takım kimyasallardan oluşuyorlar ve kendilerinin kopyalanmalarını yapabiliyorlar. Bu, DNA ve RNA gibi kendi kendilerine çoğalan genetik moleküller gerektiriyor. Peki önce hangisi geldi? DNA mı, RNA mı? … Yoksa eski bir başka molekül mü? DNA ve RNA karmaşık ve hassas moleküller olduklarından, Dünya’nın ilk günlerindeki şiddete uygun değillerdi. Bunların sonradan meydana geldikleri araştırmacılar tarafından düşünülüyor.
Bazı bilim adamları, bunların kendi kendilerine oluşmalarının mümkün olmadığı gerçeğinden hareketle, bunların Dünya dışından geldiğini ileri sürüyorlar. O zaman da ortaya bir başka soru çıkıyor. Bunlar uzaydan nasıl geldiler? Birileri tarafından getirildilerse bunlar kimlerdi?…
Sonuç olarak canlılığın ilk olarak nasıl başladığı da henüz çözülemedi.
İlk olarak canlılığın nasıl ortaya çıktığını çözemeyen bilim, belli bir süre bu canlılığın en ileri boyuttaki örneği olan insanın maymundan evrimleşerek ortaya çıktığını ileri sürerek hiç değilse buna bir cevap getirmeye çalıştı ama bu da uzun sürmedi. Darvin’in teorisinin kesinlikle gerçekle bağdaşmadığı anlaşıldı.
Okyanusların Suyu Nereden Geldi?
Belki biraz garip, biraz da komik gelecek ama, okyanusları dolduran bunca suyun bile nasıl oluşabildiği çözülemeyen sorulardan bir diğeri durumdadır. Belki son derece basit bir soruymuş gibi görebilirsiniz ama ister inanın ister inanmayın okyanuslardaki milyarlarca tonluk suyun nerden geldiği hala cevaplanamamıştır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: