BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’NİN DİNİ ŞİFRELERİ ÇÖZÜLDÜ

-BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’NİN DİNİ ŞİFRELERİ ÇÖZÜLDÜ: KOD ADI ‘MESİH’
-”İSRAİL’İN TANRININ EMRİ OLDUĞUNA İNANIYORLAR”
ABD’nin Irak’a girmesi ve İsrail’in şiddeti arttırmasına sessiz kalması, ‘Mesih’ Planı’nı yeniden gündeme getirdi. İddiaya göre Mesih’in yeniden dünyaya gelme ve kıyamet savaşı Armagedon’un şartlarını oluşturma süreci hız kazandı. Planı’nın aktörleriyse, Bush’un başkomutanlığındaki Evanjelistler ve İsrail…

Aktüel dergisinin haberine göre;  Bundan 18 yıl sonra, 11 Eylül saldırılarının ardından, henüz belirsizlikler sürerken ABD Başkanı George Bush’un ağzından şu ilginç cümleler döküldü:
”Bu Haçlı Seferi, terörizme karşı bu savaş zaman alacak”. Ama Beyaz Saray Başkan’ın ‘Haçlı Seferi’ gafından dolayı özür diledi ve Müslüman ülkelerin gönlü alındı!

Ancak, kimilerine göre Bush’un özür dileyerek Haçlı Seferi benzetmesinden geri adım atması genel görüntüyü değiştirmedi. Örneğin, gazeteci-yazar Serdar Turgut’a göre, bu hiç de ağzından kaçmış bir söz değildi:

”Haçlı Seferi, yüzyıllardır Hıristiyan alemi için önemli bir işarettir. Bu laf söylenince Hıristiyan alemi ne yapması gerektiğini anlar. Bush, dünyaya amacını dünyaya deşifre etmişti, çünkü zamanın geldiğini düşünüyordu.”

Milyarlarca Hıristiyan fotoğrafın altyazısını iyi okumuş, mesajı almıştı. Peki zamanın geldiği düşünülen bu mesaj ne? Kimilerine göre o söz, Reagan’ında 1983’te bahsettiği ve dünyanın sonunu getirmeyi hedefleyen kutsal bir senaryonun, kıyamet savaşı Armagedon’a kadar varacak Mesih Planı’nın parolası! Planı uygulayanlar Protestanlığın bir kolu olan Evajelistler, planın merkez üssüyse Ortadoğu ve özellikle de Kudüs.

MESİH PLANI’NIN AYRINTILARI
Hıristiyan inancına göre, Ortadoğu’da hüküm sürecek yedi yıllık kaosun ardından, Hz. İsa kıyametten önce yeniden yeryüzüne inecek. Bugünkü İsrail’in Megido Vadisi’nde yaşanacak kıyamet savaşı Armagedon’da, Hz. İsa inançlı iyilerden oluşan ordunun başına geçecek ve Deccal’ın komutanlığındaki inançsızları yenecek. Böylece kaos bitecek ve yeryüzünde İsa’nın krallığında bin yıllık  huzur çağı başlayacak.

Tevrat’ta ve İncil’de, Mesih’in gelmesini haber veren bazı alemetlerde anlatılıyor:

Yahudilerin Filistin’e dönüp İsrail devlerini kurması, Ortadoğu’da yıllarca sürecek kanlı bir kaos, Kudüs’ün İsrail’in başkenti olması, Mescid-i Aksa’nın yıkılıp yerine Hz. Süleyman Mabedi’nin inşa edilmesi.

”İSRAİL’İN TANRININ EMRİ OLDUĞUNA İNANIYORLAR”
İşte bu noktada Evanjelist inancı ve Mesih Planı devreye giriyor. Bazı Hıristiyanlar ve Yahudiler, İsa’nın dönüşünü kendiliğinden gelişecekdoğal bir süreç olarak görüyor. Protestanlığın bir kolu olan ve Scofield İncil’ini referans alan Evanjelik inancına göreyse, Mesih’in gelmesi için öngörülen alametlerin gerçekleşmesine yardımcı olmak ve şartları hazırlamak gerekiyor. Büyük Ortadoğu Projesi’nin Mesih Planı’nın bir parçası olduğunu savunanlara göre, Mesih’in üçüncü bin yılda(yani 200 ylıyla başlayan süreçte) artık kesin olarak geleceğine inanan Evanjelist-siyonist ittifak, Ortadoğu’daki tansiyonu özellikle yükseltiyor.

Başkan Johnson döneminde Beyaz Saray’da üç sene kurmay katipliği yapan Grace Hallsell’in 1999’da yazdığı ve Türkçeye ”Tanrıyı Kıyamete Zorlamak” adıyla çevrilen kitabında, ABD yönetiminde söz sahibi olan Evanjelistlerle-İsrail’in, Mesih Planı’nı anlatıyor:

”Evanjelist, inanca göre, Mesih’in inişi için bütün Yahudiler İsrail’de toplanmalı, Filistinlilerin tümü sürülmeli… O zaman İsa yeryüzüne inecek, iyilerin başına geçerek kötülere karşı savaşacak.”

”ORTADOĞU’DA KAOSU BİTİREN ŞEYTANDIR”
ABD’de yaşayan ünlü sosyal psikolog Vamık Volkan, Bush’un Ortadoğu’da kaosu bitirme konusunda kafasının karışık olduğunu belirtiyor:

”Çünkü inanışlara göre, Ortadoğu’daki çatışmalar İsa’nın geleceğini gösteren işaretler ve bunlar sürmeli. Öte yandan, karışıklığı ilk durduracak liderin Şeytan’ın ta kendisi olduğuna inanıyorlar”

Tüm bu yaşananları sadece dinsel kodlarla açıklamak mümkün mü? İşin içinde dezenformasyon ya da manipülasyon var mı? Bu soruları yanıtlarken ”Savaşların nedenini tek bir şeye bağlayamayız” diyor. Prof Volkan:

”Reel-politik işler, petrol gibi unsurlarla bu tip psikolojik süreçler birleşir. Bush’un bireysel inancıyla, devlet politikasının birbirine girdiği ABD’de tartışılıyor. Köktendincilerin oylarına ihtiyaç duyan Bush, gelecek seçimde de bu zemini kullanmak için propaganda yapıyor.”

Dünya kamuoyunun bir kısmı petrolle, bir kısmı da dinle ilişkilendiriyor. Ortadoğu’da kaosun artmasını ve hangisinin doğru olduğunu zaman gösterecek. Savaşın nedeni ekonomikse, sadece Irak’la sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Yok sebep diniyse, onu anlamak da uzun sürmeyecek. Çünkü Evanjelistler, kıyamet savaşı Armagedon’un çok yaklaştığını düşünüyor. Ve bazı kesimlerin iddiası doğruysa, Bush’un başını çektiği Evanjelistler, Armagedon’u yaşayan nesil olmak için ellerinden geleni yapacak.

Reklamlar

One Response to BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’NİN DİNİ ŞİFRELERİ ÇÖZÜLDÜ

  1. BARAN dedi ki:

    öncelikle böyle bir yazıyla insanları biligilendiğiniz için sizler teşşekür ediyorum fakat Allah a rağmen onlar düşündüklerini gerçek gerçekleştiremezler ve gerçekleştiremedilerde

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: